№ 410011858507717


Пожертвовать
WMU

 Бункер Штаєра



 Бункер Штаєра у селі Колочава

      

Бункер Штаєра у селі Колочава

   Характеристика бункера:
 викопаний в землі,
 розміри — 2,5 м довжини та 1,5 м ширини,
 у бункері повстанці могли прожити всю зиму, практично  не виходячи на  поверхню
ззовні вхід вдало маскувався гілками та листям.

 Бункер Михайла Штаєра у селі Колочава

 У селі Колочава Міжгірського району відтворено музей-криївку  Михайла Штаєра, де відображено умови проживання та переховування   колочавських повстанців, які вели антирадянську діяльність та  були причетні до українського визвольного руху.

 

   Національно-визвольнийрух на Закарпатті не був настільки організований та масовий, як у Галичині.Проте чимало документів та фактів є доказом того, що й тут боролися занезалежність України. У Колочаві яскравим прикладом цього є діяльність групи МихайлаШтаєра.

     У1949-1957 роках минулого століття декілька колочавських юнаків виявили незгодуз радянським режимом і втекли до лісу. Згодом до них приєдналися й інші. Групоюіз шести осіб керував Михайло Штаєр. Хлопці здійснювали різноманітні рейдипроти влади, шукали контактів з ОУН-УПА,носили однострої з тризубом, встрявали у перестрілку з каральними органами таскладали патріотичні вірші. У своїх записниках вони писали: «Най жиє СамостійнаУкраїна, за яку ми ся боремо, проливаємо свою кров…»

     Внаслідоквдалого маскування борців за вільну Україну, їх майже 10 років не моглизатримати органи НКВС-КДБ. Спритність та кмітливість Михайла Штаєра у поєднанніз доброю інтуїцією допомагали йому тривалий час вдало уникати хитромудрихпасток радянських ловців інакомислячих громадян.

     У музеї «Бункер Штаєра» відображено умовипроживання колочавських повстанців, зібрана зброя, обмундирування тих часів, єфотографії повстанців та їхні патріотичні вірші. Таких «криївок» колочавці малидекілька, розташовані вони були далеко в горах, поміж дерев.

     Музей створено аби показати в яких умовах жили рокамиколочавські дисиденти.

     Бункер викопаний у землі і має розміри 2,5 м довжинита 1,5 м ширини. Димоходом служила смерека, через дупло якої виходив чад тарозвіювався поміж верхівок дерев. Струмочок, що протікав через весь сховокправив за каналізацію, окремо була криничка для води. Їжу готували на буржуйці.І все це під землею….

     Утакій криївці повстанці жили всю зиму, практично не виходячи зі схованки. Вхід буввдало замаскований гілками та листям. Навіть тепер знайти бункер-музей у лісібез провідника дуже складно. Та потрапивши до нього Ви можете на собі відчути вякій атмосфері місяцями перебували хлопці з лісу, детально ознайомитися зумовами проживання, а якщо замовите театралізоване дійство – то навіть особисто з ними зустрінетесь. 

 

Інформаційна довідка:

Музей працює кожного дня, без перерв та вихідних з 08:00 до 18:00.

Музей «Бункер Штаєра» знаходитсься поряд з музеями «Старе село» та «Колочавська вузькоколійка», тому у Вас буде можливість відвідати одразу три музеї.

На відвідання музею «Бункер Штаєра» треба запланувати що найменше одну години.

Ящо Ви бажаєте попередньо домовитись про екскурсію, 
звертайтесь до нашої екскурсійної служби >>

 

 

 

Четвер, 18.04.2024, 14:39
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід




Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Молитви




Туризм в Закарпатті
Цікаві сторінки
Погода в Украине

Статистика
Яндекс.Метрика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Google+

Самострой

TSM Ceramic Ужгород

ДОБРА ВОЛЯ ЗАКАРПАТТЯ


  • Фильмы онлайн бесплатно
  • Товары из Америки
  • Газові котли та радіатори
  • Самый Лучший сайт
  • Качай всё бесплатно
  • Бумажные модели
  • Сделаем Всё Сами
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Мини-чат

    Благодійний фонд "ДОБРА ВОЛЯ ЗАКАРПАТТЯ" © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz