№ 410011858507717


Пожертвовать
WMU

 Ортодонтія

Ортодонтія

Перш за все, неправильний прикус призводить до підвищеного навантаження на зуби при жуванні. З часом, ближче до 30-40 років, зуби стають рухливими, оголюється їхня шийка, між ними з'являються проміжки. Починається пародонтоз. Ще неправильний прикус призводить до захворювання ВНЩС (висково-нижньощелепового суглобу). Симптомами цього захворювання є головний біль, клацання при відкриванні рота, біль в жувальних м'язах. Патологія прикусу призводить до косметичних порушень: зміна профілю обличчя, негарна посмішка, криві зуби. За допомогою яких ортодонтичних апаратів можна виправити прикус? Ортодонтичні апарати поділяються на дві категорії: знімні і незнімні. Знімні апарати пацієнт сам одягає і носить відведену кількість годин на добу. Найбільш ефективними є двощелепні апарати. Використовується для лікування дітей з молочними та змішаним прикусом. Носять такі апарати 12-13 годин на добу, переважно в нічний час. Дані апарати дозволяють почати лікування на ранніх етапах формування прикусу і тим самим скорегувати грубі патології, допомогти дитині подолати шкідливі звички, які погіршують прикус. Проте не дають можливості виставити зуби ідеально рівно і повністю компенсувати патологію прикусу. Незнімні апарати – це брект-система, на даний момент найбільш прогресивна техніка в ортодонтії. Бувають металеві, кольорові, пластикові та керамічні брекети, брекети, що клеються на зовнішню поверхню зуба, брекети, що розташовуються зсередини (лінгвальна брекет-система). Як розібратися в такому різномаїтті? 
 

   

Чому потрібно лікувати патологію прикусу? 
 

Дійсно, чому ж існує така кількість ортодонтів, котрі пропонують виправити Ваш прикус? Довго можна думати на цю тему, але можна постаратися відповісти коротко і доступно, так, щоб відповідь була схожа на лекційний конспект студента-медика. По-перше, неправильний прикус приводить до підвищеного навантаження на зуби під час жування. З часом, ближче до 30-40 років (квітучий вік), ви починаєте помічати, що зуби стають рухомими, оголюються їх шийки, між ними з'являються проміжки. Відчиняйте двері – прийшов пародонтоз. Це перший «жах». Неправильний прикус призводить до захворювання СНС (простіше кажучи, скронево-нижньощелепового суглобу. Ознаки цієї хвороби багатьом також відомі: головні болі, біль у жувальних м'язах. Вже не кажучи про те, що патологія прикусу приводить і до косметичних порушень: зміни профілю обличчя в гіршу сторону, неприваблива усмішка, викривлення зубів. Все вищеперераховане, на мій погляд, є доказом для того, щоб знайти час, сили і кошти відвідати лікаря ортодонта. Отже, Ви чітко знаєте, що Вам необхідно, але яким же способом досягти успіхів? 


 

За допомогою яких ортодонтичних препаратів можна виправити прикус? 
 

Існує велика кількість ортодонтичних апаратів, особливо якщо їх перераховувати за авторами. Зупинятися на цьому не варто, краще перейти до суті питання. Всі апарати, котрі Вам може порекомендувати ортодонт, поділяються на дві категорії: ті, котрі знімаються і ті, котрі не знімаються. Знімні апарати – це ті, котрі пацієнт сам одягає і носить певну кількість годин на добу. Найголовніше, щоб вони «носились» не в коробочці, а в роті, інакше користі не буде. Найбільш ефективними вважаються двощелепові апарати. Вони застосовуються у дітей з молочним та змішаним прикусом. Носять такі апарати по 12-14 годин на добу, переважно у нічний час. Одразу хотілося б Вас заспокоїти, сказавши, що після лікування цими апаратами Ви забудете про проблеми прикусу і нерівні зуби Вашої дитини. Але не можу. Все в житті відносне, як і лікування двощелеповими апаратами. «Плюси» цих апаратів – можливість почати лікування на ранніх етапах формування прикусу і тим самим скоригувати грубі патології, допомогти дитині справитися зі шкідливими звичками, які погіршують прикус. «Мінуси» - неможливо виставити зуби ідеально рівно і в повній мірі компенсувати патологію прикусу. Тепер можна говорити про незнімні апарати. Про них багато з Вас уже чули, а, можливо, і вже випробували на собі. Це брекет-система. На сьогодні – найбільш прогресивна техніка в ортодонтії. На першому прийомі лікар-ортодонт, наче фокусник, буде діставати з ящика і показувати вам брекети різних фірм-виробників, виготовлені з різноманітних матеріалів. Дивіться, щоб не запаморочилося в голові. Ви побачите і металеві, і кольорові, і пластикові, і керамічні брекети. Брекети, які наклеюються на зовнішню поверхню зубів, брекети, які розташовуються на внутрішній стороні зубів (лінгвальна брекет-система). Як розібратися у такій різноманітності? Звісно, якщо Ви не бажаєте афішувати своє лікування у лікаря-ортодонта, то вам можуть запропонувати лінгвальну брекет-систему. Вона встановлюється, як правило, дорослим пацієнтам, так як цей апарат потребує чіткого виконання всіх рекомендацій лікаря. Тому не потрібно вмовляти лікаря встановити Вашому 12-річному синові внутрішню брекет-систему, бо він соромиться усміхатися і боїться не сподобатися однокласницям. Таким підліткам можна запропонувати пластикові або керамічні зовнішні брекети. Керамічні брекети мають такий самий коефіцієнт заломлення, як і слина. Це дозволяє їм «маскуватися» на поверхні зубів і бути менш помітними. Загалом, у молодіжну моду зараз входять кольорові брекети, до того ж колір щоразу можна змінювати. Матеріал, з якого вони виготовлені, не впливає на хід лікування – можете сміливо фантазувати і вибирати будь-який. 
 

Чи існують дискомфорт і больові відчуття при лікуванні брекет-системою? 
 

Звичайно, краса потребує жертв. Без дискомфорту під час ортодонтичного лікування не обійтися. Самі ортодонтичні процедури безболісні, тому ви сміливо можете сідати в стоматологічне крісло і відкривати рот. Неприємні відчуття починають Вас переслідувати пізніше, через декілька годин після Вашого візиту до ортодонта і фіксації брекет-системи. Що це може бути? Це біль при накушуванні на зуби, травма слизової оболонки щоки або губи зафіксованими брекетами. Тривалість цього неприємного періоду – 3-5 днів. Подальше лікування і рух зубів безболісні. 
 

Як довго триває лікування брекет-системою? 
 

Дуже часто на консультацію приходить пацієнт і вимагає, щоб уже через кілька місяців він вийшов з клініки з білосніжними рівними зубами. З білосніжними – можна, з рівними – не вийде. Див на світі не буває, і ортодонт – не чарівник. Вам доведеться звикнути до думки, що ортодонтичне лікування триває, як правило, від року до 2,5. Термін лікування частіше за все залежить не так від лікаря, як від важкості патології прикусу, з яким Ви прийшли до ортодонта. Як і скрізь, в ортодонтії також є свої правила та виключення: лікування може бути двоетапним. Наприклад, спочатку Ваша дитина буде носити знімний апарат, а потім брекети. Лікування може бути комплексним. Наприклад, коли з апаратним виправленням прикусу потребується ще й хірургічна корекція. 
 

Чому потрібно лікувати патологію прикусу? 
 

Чому в деяких випадках при ортодонтичному лікуванні доводиться видаляти зуби, і що відбувається з проміжками, які лишаються після такого видалення?Дійсно, в деяких випадках лікар-ортодонт може запропонувати вам лікування з видаленням деяких постійних зубів. Деколи пацієнтів це дуже хвилює. Логіка їх зрозуміла – у людини лише 32 зуба (а в деяких – 28), а тут ще й потрібно видалити здорові зуби. Шкода! І лікарю, я Вас запевняю, теж шкода. Тут потрібно вибирати: або мати повний комплект кривих зубів і неправильний прикус, або все ж таки зменшити їх кількість, і за рахунок цього вирівняти решту зубів та виправити прикус. Чому такий шкідливий неправильний прикус, ми вже говорили. Зважте всі «За» і «Проти» в спокійній атмосфері вдома. Можете навіть звернутися до іншого ортодонта, щоб переконатися у необхідності запропонованого Вам лікування. Правда, міняти клініку в пошуках лікаря, який візьметься за лікування без видалення, я не рекомендую. Ще раз повторю, ортодонти – не чарівники, вони працюють із конкретними ситуаціями і зробити неможливе вони не в стані. Звичайно, існують випадки, коли лікар-ортодонт може розпочати лікування без видалення зубів і протягом 6-8 місяців самовіддано боротися за збереження всіх зубів. Однак закінченням цієї боротьби може стати те ж видалення зубів. У будь-якому випадку совість ортодонта буде чиста – він зробив усе можливе й неможливе у процесі лікування. Тепер поговоримо про те, що відбувається з проміжками, які утворилися внаслідок видалення зубів. Ці проміжки ортодонт якраз і використовує для вирівнювання решти зубів або ж для виправлення прикусу. Можете бути певні, в кінці лікування проміжків не залишиться. Зубки будуть рівні та красиві. 
 

Чи псують брекети емаль зубів? 
 

Це питання найчастіше зустрічається. Брекети і матеріал, на який вони фіксуються, не приносить шкоди Вашим зубам. Під брекети потрапляють рештки їжі та мікроорганізми, які викликають карієс. Проблеми можуть бути і в іншому. Рештки їжі з надзвичайною легкістю накопичуються навколо брегета, адже це додатковий ретенційний пункт. І якщо не чистити зуби, то карієс може бути вам забезпечений. Це не значить, що зуби потрібно чистити зранку до вечора, без сну і відпочинку. Достатньо чистити їх 2 рази в день: зранку, після сніданку, і ввечері, після їжі. Раз у 6 місяців необхідно приходити на професійну чистку ротової порожнини. Зазвичай цю процедуру проводить парадонтолог. У будь-якій поважаючій себе стоматологічній клініці Вас навчать правильно чистити зуби і покажуть, як користуватися додатковими засобами гігієни ротової порожнини. 
 

Як часто потрібно відвідувати лікаря-стоматолога? 
 

Вам зафіксували брекет-систему. Ви вийшли з клініки щасливі і задоволені. І що далі? А далі Ви можете привітати себе зі збільшенням кількості ваших родичів. Віднині ваш лікуючий ортодонт належить до їх числа. Зазвичай лікування триває 1,5 – 2 роки, ви відвідуєте лікаря кожні 3-4 тижні. Таке тривале спілкування накладає свій відбиток. Запевняю Вас, через півроку лікар вже буде в курсі успіхів ваших дітей у школі, планів на найближчу відпустку і садово-городніх проблем. Після такого короткого опису ортодонтичного лікування Ви повинні розуміти, що навіть коли Ви нарешті закінчили вирівнювання прикусу і зубних рядів, життя не закінчується, і щоб воно було повноцінним, якість цього життя забезпечує в тому числі і Ваш лікар-стоматолог, який і надалі буде доглядати за станом зубів. Пам'ятайте про це і ніколи не кажіть йому прощайте, лише до побачення. 

 

 

ДИТЯЧА СТОМАТОЛОГІЯ

 

ПРАЙС-ЛИСТ

 

Середа, 01.05.2024, 21:39
Вітаю Вас Гість
Головна | Реєстрація | Вхід




Форма входу
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Молитви




Туризм в Закарпатті
Цікаві сторінки
Погода в Украине

Статистика
Яндекс.Метрика



Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Друзі сайту
Google+

Самострой

TSM Ceramic Ужгород

ДОБРА ВОЛЯ ЗАКАРПАТТЯ


  • Фильмы онлайн бесплатно
  • Товары из Америки
  • Газові котли та радіатори
  • Самый Лучший сайт
  • Качай всё бесплатно
  • Бумажные модели
  • Сделаем Всё Сами
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz
  • Мини-чат

    Благодійний фонд "ДОБРА ВОЛЯ ЗАКАРПАТТЯ" © 2024
    Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz